23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på RetailNews
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce

Lidl tager på festival

Lidl åbner for første gang butik på årets Langelang Festival.
Annonce

Lidl forventer, at flere end 20.000 kunder vil besøge discountkædens 600 kvadratmeter store butik under Langelandfestivalen, der åbner den 18. juli i Rudkøbing.

Butikken kommer til at ligge i et telt midt på festivalpladsen, og sortimentet vil ifølge kæden består af alt fra bleer, saftevand og pølsebrød til plastre, solcreme, bøffer og tomater, og der vil være otte kasselinjer.

Annonce

Kæden vil blandt andet invitere til morgenmotion, flødebollekast, uddeling af smagsprøver på mad fra hele verden og vinsmagning på torvet ved butikken.

Annonce

Lidl pop-up butikken på Langelandsfestivalen åbner lørdag den 18. juli kl. 7 og holder åbent til kl. 21 om aftenen hver dag frem til festivalen lukker og slukker igen den 25. juli.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.156|instance-web04